Vi är framme!!!

April 1, 2018 Italien 0 Comments

Efter en lång resa så är vi nu framme i Pisa. Fast än vi satt på flyget i nästan tre timmar så flög tiden förbi.

Vi har nu träffat Naomi och Arianna som hämtade oss från flygplatsen och körde oss till vårt boendet och lagade pasta pesto till middag som uppskattades mycket väl. Huset där vi bor är stort och rymligt och utsikten är underbar.

Vi tackar Gud för det som vi har redan fått. Till exempel att Elias plånbok hittades, alla fick sina väskor, vi kom in i huset (låset hade gått i baklås) och att vi bliv positivt överraskade av huset.

Vi ber om ursäkt att vi har inte lagt upp någont, men vi har inte haft tillgång till en dator. Och det kan hända att dagens inlägg kommer läggas ut imorgon.

MVH Hanna och Lisa och resten av Italien teamet