Nu är Albanien-teamet hemma på svensk mark igen! Dagen startade tidigt från Lushnjë, frukost blev en flötig Byrek. Efter att ha hunnit bli lite nervösa av att en av våra chaufför försovit sig kom vi fram till flygplatsen i Tirana. I väntan på flyget rev vi av de vittnesbörd som inte hunnits med på mötena för kidsen. Sjukt inspirerande att höra varandras resa till tron, borde man göra mer ofta! Ett byte i Istanbul och sen var vi framme i Stockholm där några stabila föräldrar plockade upp oss. Som ledare så var det en lättnad av få överlämna tillbaka ansvaret för tonåringarna, nu behöver vi inte oroa oss för att pass ska tappas bort, personer gå vilse eller väskor försvinna!

Allt som allt har vi haft en fantastisk resa! Det finns så mycket att säga och visa, vi ses i Ryttargårdskyrkan och berättar mer!

Vi tackar alla som följt oss och varit med oss här på bloggis och alla förebedjare som stöttat – legendariskt!

/Björnis