Imorse gick vi upp och sjöng jag må han leva till Björnis för han fyller år, 33 år! 😀 Vi tog med ballonger medan jag och Kevin fixade frukost till vår underbara grupp här i Albanien! Vi åt därefter nutella med banan för att Björnis fyllde år och det var väldigt gott. Sedan tog vi bilen mot Gorre för att hjälpa till med att städa skolans stora gård. Bilder finns nedanför! Barnen älskade när Jenny spelade gitarr efteråt och hon fick en stor publik runt henne. Kevin var också den som städade mest. 😉😂
Efter åkte vi till kyrkan med lite motvillig känsla i hjärtat för det var så kul att vara där men sen fick vi bästa maten så det gör väl inget tänkte vi🙀🙀🙀 Vi fick äta mackor med grön sallad, röda tomater, skinka och smör! Det var väldigt gott tyckte jag och jenny, vi njöt av det varenda sekund i solen! Efteråt så drack vissa kaffe 😖 och vissa spelade pingis , sen tränade vi på vårt drama som vi skulle köra på kvällen till alla barn.

Mötet började och vi fick först lyssna på Whitney (Houston😂albansk ledare😜) och sedan fick vi köra vårt drama.

Sedan spelade fotboll med albanska människor och gjorde ansiktsmålning på några albanska barn och ungdomar, det var en underbar tid ! 😍
Innan vi åkte hem från Gorre gömde sig alla i ett rum för att överraska Björnis, med tårta, musik, konfettibomb och dans! Och det lyckades vi med riktigt bra med!

Sedan rullade vi hemåt och fick äta kvällsmat! Kycklingspett med ris och grönsaker ! Kocken var väldigt duktig – jätte gott! ❤️

Sist men inte minst så delade missionären Trizenia sitt vittnesbörd och det var väldigt spännande. Det handlade om hur hon började att missionera!

Juste! Höll på att glömma säga detta… Vi fick lära oss ett helt nytt ord på albanska ”rullestrulle” det betyder JORDGUBBE!! 🍓
/Jenny & Kevin