Vemodig och liiite stressig sista morgon med det här underbara gänget. Vi är så tacksamma för veckan i Marghita! Den har innehållit mycket intryck, mycket jobb, många möten med människor och massor av glädje!

Tack Lars och Barbro och FCE för att ni tog emot oss och lät oss uppleva detta. Och tack Ryttargårdskyrkan för att ni ville sända ut oss för en vecka. Helt vanliga halvknasiga barnfamiljer kan faktiskt få betjäna människor i landet och på det sättet ära Gud. All ära till Honom!

Hälsningar från David, Madde, Melinda, Alicia och Edvin Eklund, Daniel, Sofia, Benjamin, Ruth och Ester Hagström, David, Johanna, Vilhelm, Alfred och Theo Elander

Vill du läsa mer om organisationen vi besökt? Kolla in: www.efifadder.se

 

Sista morgonsamlingen med gänget

Lars och Barbro utanför volontärshuset