Istanbul – vi är på väg!

Hej på er!

Vi, till skillnad från Sarajevo-teamet, åkte inte förrän 9 imorse från Linköping & har därför avnjutit en härlig sovmorgon! Det är åtminstone undertecknads åsikt…

Vi sitter i skrivande stund vid vår gate & väntar på att få gå ombord på flygplanet. Än så länge har stämningen varit på topp & mycket skratt har ekat. När vi landar i Istanbul kommer vi att mötas upp av en kvinna där som kommer att ta oss till vårt boende för veckan. Därefter är planen att gå ut & äta & sedan ha en liten långfredags-gudstjänst inom teamet – det blir fint! Så viktigt att inte glömma vilken dag det är bara för att vi är på resande fot!

Vårt mål gällande bloggen är att få upp ett inlägg om dagen, men om det inte sker – please have mercy!

Allt gott & blessings,

Lovisa med team

IMG_5253


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/ryttarga/public_html/eastertrips2016/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

En reaktion på “Istanbul – vi är på väg!”

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *