Resdag

04:24 alldeles för tidigt, resa sig ur sängen, panikpacka det sista och sätta sig i en minibuss till Skavsta. Därifrån hade vi en resdag till Moldavien.  15:00 landade vi och åkte därifrån till basen vi skulle spendera vårt första dygn. Detta är någon som var helt nytt för oss men flexibilitet skall väll vara något bra!

Efter att ha ätit och fått en snabb introduktion till vad vi skall göra de först dagarna sitter vi i ett rum och har haft lite undervisning och sammanfattat dagen. Vi är trötta med glada att vara här.

Vi vet inte hur internet situationen ser ut, men vi hoppas på att kunna uppdatera bloggen varje dag! Ni får helt enkelt se. Be gärna för oss, maten är annorlunda,  vi vet inte vad vi skall göra under veckan och vi är trötta efter en lång dag med resande.

Kl är halv nio och vi är redo för sängen!

Blessings!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>