Varför påskresa?

Hej. Vi är ett gäng ungdomar där de flesta av oss kommer ifrån Ryttargårdskyrkan i Linköping. Vi har valt att under kommande påskvecka tacka nej till allt sånt som har med målade ägg, kycklingar, köttbullar, sill och det där andra vi svenskar ägnar oss åt nästan varje högtid. Istället ska vi åka ut i världen. Några av oss ska till Moldavien och några av oss ska till Egypten. Vi ska tjäna människor och i allt ära Gud. Så om detta verkar intressant, följ gärna vår resa på denna blogg.
Guds frid!

/Egypten

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>